Uczenie się? Odkrywczość? A może Rywalizacja? Czy wiesz, jakie są Twoje mocne strony?
Zauważasz pewnie i te cechy, które doskwierają lub powodują trudności w realizacji zadań. A może zastanawiasz się jak usprawnić pracę zespołu, jak dobrać jej poszczególnych członków, bądź przydzielić zadania i role do osoby?
Na te pytania pomaga odpowiedzieć metoda opracowana przez Instytut Gallupa: badanie oraz warsztaty rozwojowe, ukazujące jak poszczególne talenty wpływają na dynamikę grupy i realizację zadań. Warsztaty pomagają zrozumieć mocne strony, dają wskazówki jak z nimi pracować. Ułatwiają też rozwijanie potencjału zgodnie z zasadą, że więcej efektów daje inwestowanie w rozwijanie silnych stron.
Głównym celem warsztatów jest zrozumienie metody Clifton Strengths i nauczenie się analizy własnych talentów. Na poziomie zespołu to, uzmysłowienie jakie talenty są obecne w zespole oraz zaplanowanie ich wykorzystania i rozwijania.
Warsztaty obejmują:
-
- indywidualną diagnozę talentów narzędziem Gallup StrengthsFinder,
- stworzenie mapy talentów zespołu (dla chętnych),
- warsztat zespołowy i indywidualny zarządzania talentami.
Korzyści z warsztatu:
- Potrafię zdefiniować swoją mocną stronę korzystając z techniki SIGN.
- Potrafię zakomunikować z czym inni mogą się do mnie zwracać i jakiego partnerstwa talentowego ja potrzebuję.
- Mam plan jak unikać „cieni” talentowych wybranego talentu, czyli co robić, by ten talent działał produktywnie (był dojrzały).
- Mam zdefiniowane warunki, w których moje talenty działają najefektywniej
Praca z talentami w obszarze dydaktyki wpisuje się w szerszą koncepcję wspierania liderów dydaktyki w AGH czyli osób, które wyróżniają się wśród osób prowadzących zajęcia. Prowadzić ma do bardziej świadomego rozwijania się w tym obszarze oraz umożliwić lepszą współpracę między dydaktykami, zgodnie z celem strategicznym Systemu Wsparcia Dydaktyki: stworzenie społeczności dydaktyków w AGH.
Potwierdzenie: certyfikat
Talenty to naturalne i powtarzalne sposoby myślenia, odczuwania i działania, które ma każdy z nas, ale w bardzo różnym nasileniu. Diagnoza – warsztat – plan rozwoju, to ścieżka rozwoju potencjału pracownika i całego zespołu wg metodologii CliftonStrenght Można zainwestować w nie, ćwicząc, rozwijając umiejętności oraz zdobywając wiedzę. Na podstawie badań zidentyfikowane zostały 34 talenty w 4 obszarach, którymi można zarządzać, aby się równoważyły w kontekście rozwijania osób i zespołów.
Jeśli Ty lub twój zespół jesteście zainteresowane_i/a udziałem w programie, wypełnijcie formularz rejestracyjny.
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB). W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby zatrudnione w AGH w roli dydaktycznej lub naukowo-dydaktycznej. Wypełnienie formularza zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją zasad udziału w programie doskonalenia kompetencji dydaktycznych.