Praca przy pomocy tępej siekiery jest bardzo trudna i męcząca. Ostrzenie najważniejszego narzędzia, jakim pracujemy, mózgu, jest jednym z ważniejszych elementów pracowania. A jak naostrzyć mózg? Dając mu wypocząć, wyspać się i zregenerować. Przerwa semestralna jest ku temu dobrym pretekstem, bo nawet krótka regeneracja ale sensownie zaplanowana i powtarzana regularnie, potrafi zdziałać cuda.
Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych przez Zespół CeL sposobów na “ostrzenie siekiery”. Zadbaliśmy, aby nie nadwyrężać Waszych budżetów i poruszać się w obrębie usług MPK SA w Krakowie
- W granicach naszego miasta jest ponad 600h terenów leśnych, gdy wliczymy do tego krakowskie Parki oraz tak zwaną “czwartą przestrzeń” (czyli chaszcze) to okazuje się, że w Krakowie naprawdę mamy gdzie łazić. Szybka przebieżka w Toniach, spacer wzdłuż Rudawy albo uprawianie shinrin-yoku w Lasku Witkowickim to proste sposoby na regenerację. Wystarczy spakować termos z gorącą herbatą i bez względu na pogodę maszerować wśród drzew regenerując i mózg, i wzrok.
- 35mm to darmowy serwis z ponad 4000 polskich produkcji filmowych: fabuł, animacji czy dokumentów. Takie perełki jak pełna kolekcja Polskiej Kroniki Filmowe, artystyczne animacje Jana Lenicy czy “Podróż za jeden uśmiech” przez cały luty dostępne są za darmo. Autorskie kolekcje tematyczne pozwalają odkryć zupełnie nieznane dzieła polskiej kinematografii.
- Krakowskie muzea są tak bardzo na wyciągnięcie ręki, że często zapominamy, żeby je odwiedzić. Wstęp wolny pozwala obcować ze Sztuką przez cały tydzień – za darmo zwiedzisz w poniedziałki Stara Synagoga, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, we wtorki Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Podziemia Rynku, Muzeum Lotnictwa, w środy Kamienica Hipolitów, w czwartki Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w piątki wystawa stała w Crickotece, w soboty Zamek Żupny w Wieliczce, a w niedziele Galeria Sztuki XIXw w Sukiennicach.
Photo by Jacek Dylag on Unsplash, zmodyfikowane przez CeL AGH.