Łój Grzegorz
Pracuję jako adiunkt w Katedrze Technologii Materiałów Budowlanych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
Dodatkowo jako Zastępca Kierownika LBMBiC oraz jako Kierownik ds. Jakości kieruję pracami laboratorium eksperckiego tj. Laboratorium Badań Materiałów Budowlanych i Ceramicznych, które jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.
W obszarze moich zainteresowań naukowych jest szerokie wykorzystanie surowców odpadowych w różnych technologiach wytwarzania wyrobów budowlanych, powstających na bazie cementów w tym przede wszystkim betonów i prefabrykatów betonowych. Uważam, że takie zrównoważone podejście do budownictwa betonowego jest nie tylko koniecznością ale i wyzwaniem dla nas i dla przyszłych pokoleń.
Nieobca jest mi również strona estetyczna tworzyw i konstrukcji betonowych, dlatego też między innymi zajmuję się badaniami bruku betonowego i materiałów wykończeniowych. Swoją wiedzę sprawdzam w sposób najbardziej wymagający, rozwiązując rzeczywiste i często zawiłe problemy w zakładach produkcyjnych i na budowach, z którymi szeroko współpracuję.
Pracując wcześniej w Stowarzyszeniu Betonowej Kostki Brukowej a obecnie kierując laboratorium akredytowanym, zdobyłem i zdobywam wiedzę oraz umiejętności praktyczne w poruszaniu się po różnych systemach zarządzania jakością i systemach zakładowych kontroli produkcji. Łączę to z technologią i technologię łączę z systemem ponieważ powinny się wzajemnie uzupełniać i wspierać. Ponadto działam jako czynny audytor współpracujący z jednostkami certyfikującymi wyroby i systemy jakości w tym systemy wg europejskich wymagań wyrobów budowlanych.
Stawiam przede wszystkim na tutoring naukowy. Działania zamierzam dopasować do zasobów i możliwości Tutoranta/Tutorantki, może z wykorzystaniem wiedzy o talentach Gallupa a może w inny dostępny sposób. Będzie to zależało od wzajemnego poznania się i dopasowania zasad współpracy.
Chciałbym w miarę możliwości wykorzystywać projektowy sposób pracy i stopniowo poprzez kolejne zadania zwiększać samodzielność działań Tutoranta/Tutorantki, począwszy od zapoznania z naszymi zasobami, metodyką i możliwościami badawczymi, aż po wspólnie ustalenie zakresu naszego działania i realizację tych planów. Jako, że sam lubię uczyć się przez doświadczenie postaram się aby poprzez kolejne zadania Tutorant/tka zdobywał/a nową wiedzę i umiejętności.
Poza pracą interesuję się fotografią (chociaż jej elementy i możliwości wykorzystuję również w pracy naukowej), trochę jazdą konną a ostatnio również żeglarstwem motorowodnym (może kiedyś rozwinę skrzydła a raczej żagle i spróbuję pod nimi popłynąć…).