Piszemy o tej EDUCE, a nie wspominamy, po co艣my tam pojechali. Niekt贸rzy z nas, faktycznie pracowa膰 馃槈 Oczywi艣cie, m贸wi臋 o sobie. Opr贸cz s艂uchania mia艂em te偶 okazj臋 pogada膰 do ludzi. M贸wi膮c konkretnie: mia艂em prezentacj臋, kt贸rej polski tytu艂 brzmi “Pomy艣l o tym! Stymulowanie refleksji w nowych mediach” (w艂a艣nie sobie u艣wiadamiam, 偶e 藕le brzmi).
Refleksj臋 uwa偶ana za wa偶ny element kszta艂cenia si臋. Pisali艣my ju偶 o tym na naszym blogu. Na berli艅skiej konferencji chcieli艣my pokaza膰, jak t臋 refleksj臋 mo偶na stymulowa膰, gdy naucza si臋 online. Pokazali艣my, opieraj膮c si臋 zar贸wno na teorii, jak i naszych zawodowych do艣wiadczeniach, w jaki spos贸b wykorzysta膰 narz臋dzia takie jak blog czy e-portfolio by zach臋ci膰 uczestnik贸w kursu do refleksji. Zastanawiali艣my si臋 te偶 nad ograniczeniami tych偶e narz臋dzi. Poza tym oczywi艣cie kr贸tkie wprowadzenie w to, czym jest refleksja i dlaczego warto si臋 jej oddawa膰.
Poni偶ej za艂膮czam prezentacj臋 w postaci “bulletpointowej”, kt贸rej wprawdzie nie lubi臋, gdy mam m贸wi膰, ale kt贸ra tu si臋 lepiej nada. Moje slajsy s膮 zazwyczaj bardzo oszcz臋dne i nie s膮dz臋, by wiele si臋 z nich da艂o odczyta膰, je艣li nie ma m贸wcy.
Za艂膮czam te偶 kr贸tki artyku艂 (po angielsku), kt贸ry sta艂 si臋 podstaw膮 prezentacji. Wsp贸艂autorem obu jest Agnieszka Chrz膮szcz.
Witam
na pytanie “Why reflect” odpowiedz jest szybka i oczywista – nasz umysl nie jest w stanie spoczac w spokoju, potrzebuje upraszczac, do kad to wlasnie zmierza refleksja.
Podoba mi sie podpunkt – “Encourage Creativity”
Tak, pisac nasze blogi, tworzyc strony, biznesy by wspomagac kreatywnosc i sile w czytelniku … to prawdziwa sztkua przywodztwa.
Rzeczywiscie brakuje glosu, szkoda ze nie prezentacja nie zostala nagrana.
Pozdrawiam