Coaching
Coaching, czyli co? Wspólna droga do celu, poszukiwanie odpowiedzi na pytania. Szukanie motywacji. Znajdywanie rozwiązań wspólnie. Razem.
Dydaktycznie: możesz lepiej poznać swoje zasoby i bardziej świadomie z nich korzystać, uniknąć wypalenia zawodowego i rozwinąć się w komunikacji, znaleźć radość i satysfakcję z bycia dydaktykiem!
Przyjdź. Jeśli nie masz pomysłu, jak ogarnąć swój problem. Kiedy czujesz, że utknąłeś jak statek na mieliźnie. Gdy Twoje pomysły nigdy nie wychodzą poza głowę. Kiedy krytyk wewnętrzny krzyczy: Niewystarczająco! Kiedy zgubiłeś zapał i nie wiesz, jak go odzyskać. Albo kiedy po prostu potrzeba Ci uważnego wysłuchania, żeby wyprostować własne myśli.
Na pierwsze spotkanie, najlepiej przyjdź z uzupełnionym szablonem do refleksji. Wersja dla Pań i dla Panów. Zaplanuj 4 spotkania/4h w kalendarzu
(Warunkiem uczestnictwa i ukończenia szkolenia jest obecność na 4 spotkaniach)
Nasz coach: “Nazywam się Magda Zarzecka-Napierała. Pełnię w życiu różne role. Jestem kobietą, mamą, żoną, przyjaciółką, koleżanką, wykładowczynią, nauczycielką, trenerką komunikacji opartej na empatii, coachem.
Pracuję w AGH od 2009 roku, jestem doktorem nauk w dziedzinie inżynieria materiałowa, a moją macierzystą jednostką jest WIMiC. Wypalenie zawodowe jest mi znane. To ono zmotywowało mnie do poszukania nowej energii. Tak rozpoczęła się moja droga zmiany. Różne kursy i szkolenia. Dwa lata w warszawskiej Szkole Trenerów opartej na Empatii. Szkoła Coachów Wszechnicy UJ. Zmiany w moim życiu, które pozytywnie wpływały na mnie, moich najbliższych, kolegów i moich studentów”.
Coaching to jedna z metod indywidualnej pracy z podopiecznym, skierowana na wspieranie rozwoju kompetencji i zwiększenia efektywności jednostki. Główne narzędzia coach’a to aktywne słuchanie, obserwacja oraz zadawanie trafnych pytań. Za pomocą tych pytań skupia uwagę podopiecznego na procesie planowania, podejmowania decyzji i analizowania konsekwencji swoich decyzji.
(Ziółkowski, 2005; Kupaj, Krysa, 2018) |
---|
Terminy: terminy spotkań oraz ich ilość ustalane są indywidualnie
Forma: spotkania stacjonarnie lub online, do uzgodnienia z prowadzącą
Kontakt do Magdy: zarzecka@agh.edu.pl
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB). Uczestnikami szkolenia mogą być wyłącznie pracownicy dydaktyczni oraz badawczo-dydaktyczni AGH. Wypełnienie formularza zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją zasad udziału w programie doskonalenia kompetencji dydaktycznych.